Dėl falsifikuotų vaistų patekimo į teisėtą tiekimo tinklą prevencijos

vaistai.lt
EMVO
EMVO
NVVO
SKS Vaistai

 

Europos parlamentas 2011 metų birželio 8 dieną patvirtino direktyvą 2001/83/EC, kur pažymėjo, kad falsifikuoti vaistai kelia didelę riziką viešam sveikatos sektoriui (2001/83/EC 7 punktas). Šioje direktyvoje buvo sudėlioti reikalavimai, kurių pagrindu, 2015 spalio 2 dieną buvo patvirtintas reglamentas (EU) 2016/161, kur buvo detalizuoti ir išplėsti techniniai reikalavimai sistemoms, užtikrinančioms falsifikuotų vaistų kontrolę. Pagal šį reglamentą, su keliomis išimtimis, visų šalių narių didmeniniai vaistų platintojai ir vaistinės turi užtikrinti falsifikatų kontrolę nuo 2019 vasario 9 dienos.

Medikamentus gavę didmenininkai ir vaistinės, ligoninės bei kitos sveikatos apsaugos paslaugas teikiančios įstaigos bus atsakingos už jų patikrinimą. Jie turės įsitikinti, kad vaistai yra registruoti duomenų kaupykloje, o juos pardavus – išregistruoti ir taip užtikrinti, jog produktai nebus perparduodami.*

Medikamentų statuso pakeitimai gali apimti medikamentų pakuočių išdavimą, pakuočių „užšaldymą” tolimesniam tyrimui, pakuočių sunaikinimą, jų vagystės užfiksavimą ir pakuočių eksportavimą į trečiąsias šalis. Nacionalinės verifikacijos sistemos duomenų kaupykla gali sudaryti galimybę pakuotes apipavidalinti kaip pavyzdžius, įskaitant ir nemokamus mėginius.*

Atsižvelgiant į Europos parlamento ir tarybos direktyvą „2011/62/ES dėl Bendrijos kodekso, reklamentuojančio žmonėms skirtų vaistų patekimo į teisėtą tiekimo tinklą prevencijos“, Skaitos kompiuterių servisas UAB (SKS) siūlo IT paslaugas, kurių pagalba būtų užtikrinamas direktyvoje numatytų reikalavimų techninių sprendimų įgyvendinimas.

SKS, kaip IT kompanija, daugiau nei 20 metų kaupianti patirtį farmacijos rinkoje, gali pasiūlyti IT sprendimus, kurių pagalba vaistų falsifikatų kontrolės įgyvendinimas farmacijos rinkoje veikiančioms kompanijoms vyktų sklandžiai.

Esant poreikiui, vaistų falsifikavimo sistemos duomenys gali būti kaupiami, integruojami su klientų naudojamomis sistemos.

Tam, kad galima būtų galima naudotis nacionaline vaistų verifikavimo sistema, sukurtas sprendimas turi būti sertifikuojamas.

SKS – sertifikuotas vaistų falsifikavimo sistemos IT paslaugų tiekėjas!

 

Nacionalinė vaistų verifikavimo sistema – SKS VV

Sistema, skirta komunikacijai su EMVO – https://emvs-connector.eu

 

*Informacijos šaltinis: http://nvvo.lt/apie-sistema/

Skaitos kompiuterių servisas UAB

K.Petrausko g. 19A, Kaunas

+370 37 330220

info@vaistai.lt

 

Kontaktiniai asmenys:

Jonas Žalinkevičius | +370 655 09449 | jonas@vaistai.lt

Marius Leicmonas | +370 650 93764 | marius@vaistai.lt

Skaitos kompiuterių servisas

Kontaktai

Skaitos kompiuterių servisas UAB

K.Petrausko 19A, Kaunas

tel. +370 37 330 220

el. paštas: info@vaistai.lt

 

SKS IT tel. +370 37 323 201

el. paštas: info@sks.lt